Comarch ERP Optima

System ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) to oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Kryjące się w skrócie ERP „planowanie zasobów” obejmuje kontrolę i zarządzanie najważniejszymi zasobami i procesami w niemal każdym obszarze biznesowym firmy: sprzedaż, finanse, księgowość, magazyn, kadry, zaopatrzenie, produkcja itd. Jego najważniejszym wyróżnikiem jest praca na jednej bazie danych. To oznacza, że dane wprowadzone w jednym obszarze systemu, np. w handlu, są natychmiast widoczne przez innych użytkowników, np. u zarządzajacego produkcją oraz w dziale księgowym czy na magazynie.

optima

Migracja ERP Optima z Chmury

Jeśli na co dzień korzystasz z Optimy w wersji w chmurze, to zapewne wiesz, że taki model usługi wiąże się z miesięczną opłatą. Na początku z pewnością wydawało się to korzystniejsze i, krótko mówiąc - tańsze, niż zakup licencji stacjonarnej, jednak im więcej modułów i stanowisk potrzebujesz, tym więcej musisz płacić i bardzo szybko przestaje być to opłacalne. Pamiętaj jednak, że w każdej chwili możesz przejść z wersji w chmurze na wersję stacjonarną i nie płacić wysokich faktur co miesiąc. Zakup wersji stacjonarnej jest jednorazowy i licencja programu Comarch ERP Optima będzie należała do Ciebie już na zawsze. Pomożemy Ci przejść przez cały proces, poprzez doradztwo, pomoc przy leasingu, aż po finalną instalację Optimy w nowym środowisku. Przeniesiemy również wszystkie Twoje bazy z Optimy oraz zainstalujemy wszystkie potrzebne programy. Zależy nam, aby przejście na nową licencję było dla Ciebie szybkie i zupełnie bezproblemowe.

cloud-optima

Optima na serwerze wirtualnym

Wersja Optimy w chmurze jest dla Ciebie wygodniejsza, bo możesz połączyć się z programem z każdego komputera? Na wersji stacjonarnej będziesz mógł pracować w dokładnie ten sam sposób! Oferujemy naszym klientom przestrzeń wirtualnych serwerów. Serwery VPS mogą stać się Twoim wirtualnym biurem, do którego dostęp będą mogli mieć Twoi pracownicy z każdego miejsca na świecie. Prócz samego sytemu ERP, zainstalujesz tam dowolne inne programy, np. Płatnika czy program pocztowy. Na serwerze znaleźć mogą się także dowolne pliki, co może pełnić rolę obiegu dokumentów pomiędzy dokumentami. WAŻNE! Instalacją wszystkich programów na serwerze, a także przeniesieniem bazy Optimy z chmury na wersję stacjonarną zajmiemy się w cenie rozwiązania serwera VPS. Dostaniesz od nas w całości gotowe rozwiązanie. Z punktu widzenia codziennej pracy, dla Ciebie i Twoich pracowników nic się nie zmieni. Natomiast miesięczne opłaty zmniejszą się zauważalnie.