Rozwiązania serwerowe dopasowane dla Ciebie.

Hostingi i dedykowane serwery VPS

Zarówno serwer dedykowany, jak i VPS, mają swoje plusy i minusy. Zaletą VPS jest duża możliwość konfiguracji, duża wydajność oraz stosunkowa niewielka cena. Plusem jest też mniej skomplikowana obsługa. Serwer dedykowany to z kolei większa możliwość personalizacji, wyboru sprzętu i systemu operacyjnego czy większa wydajność. Dużym minusem jest wysoka cena oraz wymagany wysoki poziom doświadczenia administratora.

Jeśli znamy jedynie podstawy działań administracyjnych lub po prostu nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy na dedykowany serwer, dobrym wyborem może okazać się serwer VPS. Jest to narzędzie niezwykle wydajne i elastyczne. Serwery VPS polecane są dla średnich i dużych sklepów czy też do prowadzenia kilku stron klienckich. Musimy pamiętać, że gdy przekroczymy zasoby, które były gwarantowane w wybranym przez nas pakiecie, nasza strona może przestać działać.

Jeśli jednak potrzebujemy serwera do specjalistycznych zastosowań w dużych przedsiębiorstwach, które wymagają niezależnego środowiska o dużej mocy obliczeniowej, lepiej postawić na serwer dedykowany. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. przy obsłudze rozbudowanych stron internetowych z dużą bazą użytkowników czy też, gdy nasza witryna generuje gigantyczny ruch. Wówczas mamy dostęp do całej mocy obliczeniowej i pamięci. Dedykowane serwery polecane są dla firm hostingowych, dużych sklepów czy agencji reklamowych.